KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776003
nr 1477 6003
Kjell Löwenadler
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1946, skolarbete. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 74x96 cm
Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 juli 2022
kl 20:32:44
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Kjell Löwenadler
Läs mer om Kjell Löwenadler