KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776003

nr 1477 6003

Kjell Löwenadler

(1905-1993), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1946, skolarbete. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 74x96 cm

Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 4 juli 2022
kl 20:32:44

Kjell Löwenadler

Läs mer om Kjell Löwenadler